Aktualności

Borek - Sparta, Sparta-Racot

• autor: spartamg, 2011-11-14 08:54

WISŁA BOREK WLKP.  – SPARTA MIEJSKA GÓRKA

Przegrana Sparty w Borku jest niespodzianką, lecz przegrana 1:4 to już duża sensacja. W tej rundzie Sparta ma duże problemy by grać równo i na dobrym poziomie. W Borku scenariusz gry był podobny do wielu innych pojedynków; słaba gra w defensywie całego zespołu, brak dyscypliny taktycznej i niestety apatia  gry w ataku. Jedyną bramkę zdobył T. Kokot po podaniu P. Wawrzyniaka.

Skład Sparty:

T. Dembski, P.Wawrzyniak, P. Staniszewski /46 min.D. Bartkowiak,
 T. Wawrzyniak  / 46 min. J. Żywicki /
M. Piotrowski, , M. Frąckowiak , P. Łakomy, A. Waresiak,
 B. Kowalski , / 75 min. A. Magnus / , T. Kokot,

SPARTA MIEJSKA GÓRKA – PKS RACOT

Po przegranym meczu w Borku zespół Sparty bardzo chciał się zrehabilitować i zagrać lepsze spotkanie. Od pierwszych minut było widać dużą determinację w poczynaniach Sparty. Przeciwnik również dążył do osiągnięcia sukcesu. Pierwsza połowa kończy się wynikiem bezbramkowym chociaż najlepszą sytuację do zdobycia bramki miał M. Piotrowski, którego mocny strzał obronił bramkarz przyjezdnych.

Na początku drugiej połowy do dośrodkowania A. Waresiaka wychodzi D. Biernat, który jest nieprzepisowo zatrzymywany na polu karnym lecz sędzia pozwolił grać dalej i po chwili po kontrze zespół z Racotu wychodzi na prowadzenie. Kolejne próby wyrównania nie przynosiły oczekiwanych rezultatów, a kontry przeciwników były bardzo groźne. Kiedy wydawało się, że ten mecz Sparta przegra z rzutu rożnego dośrodkowuje J. Żywicki – odbita piłka trafia do M. Pernaka, który zagrywa w kierunku bramki, obrońca Racotu odbija ją wprost na głowę T. Skrzypczaka, który ku radości miejscowych kibiców pakuje piłkę do bramki i ustalił wynik meczu na 1:1.