Aktualności

Niespodziewana wpadka w Mochach. Derby z Orlą w niedziele

• autor: moderatorX, 2009-11-13 21:37
kliknij na zdjęcie lub "więcej" aby przeczytać newsa
Dość niespodziewaną i dotkliwą porażką 2:0 zakończył się środowy pojedynek Sparty z drużyną Rywala-Klon Mochy. W meczu tym za kartki nie mogli wystąpić Łakomy oraz Świtała. Ich zmiennikami byli Zimny oraz Pawlak który rozegrał najprawdopodobniej swój ostatni pojedynek w barwach Sparty.(szkoła i praca) Pierwsza połowa spotkania nie wróżyła tak fatalnego wyniku. Nasz zespół kontrolował przebieg spotkania. Od 20 minuty spotkania Sparta zaczęła stwarzać sobie świetne okazje do strzelenia bramki, jednak tego dnia fatalnie wyglądała skuteczność naszych zawodników. Najlepsze okazje do zdobycia bramki mieli Frąckowiak, dwukrotnie Bartkowiak oraz Kokot, którego uderzenie zatrzymało się na słupku bramkarza gości. Co nie udało się nam, udało się gospodarzą.. Po jednej niegroźnie wyglądającej akcji i przy biernej postawie naszej defensywy zawodnik z Moch znalazł się w klarownej sytuacji i nie miał problemu aby umieścić piłkę w bramce Skrzypczaka. Po utracie bramki Spartanie dalej atakowali lecz nie przyniosło to oczekiwanego efektu w postaci bramki wyrównującej. Wydawało się że po przerwie nasi zawodnicy zdołają odwrócić losy tego spotkania, lecz tak się nie stało i trzeba przyznać że było to najsłabsze 45 minut w przeciągu wszystkich 14 spotkań. Nasza gra wyglądała chaotycznie i tzw. „na siłę” co nie przynosiło żadnych efektów przy bardzo obronnym ustawieniu gospodarzy, którzy ograniczali się do długich piłek na napastników. Po jednej z takich akcji w końcowej części spotkania, lewą stroną przedarł się snajper naszych rywali i fantastycznie dośrodkował wprost na nogę kolegi z drużyny który ustalił wynik spotkania. Wprawdzie nasz rywal stworzył sobie zaledwie 3 dobre okazje na strzelenie bramki jednak byli przy tym bardzo skuteczni zdobywając dwie. W drugiej połowie w naszej drużynie zabrakło wiary na wywiezienie korzystnego wyniku z Moch co było jednym z czynników wpływającym na tak słabą postawę. Należy szybko o tym meczu zapomnieć i w niedzielnych derbach z Orlą udowodnić iż była to tylko chwilowa niemoc która zdarza się nawet najlepszym a zarazem przypieczętować zdobycie mistrza jesieni. Wszystkich kibiców zapraszamy już dziś na to spotkanie które odbędzie się w niedziele o godzinie 13.00 na stadionie w Miejskiej Górce.