Hannibal

Aktualności

Emocjonujące derby i zwycięstwo SPARTY 4:3

• autor: moderatorX, 2010-05-13 00:39

W dzisiejszym meczu Sparta pokonała na własnym boisku Rawie Rawicz 4:3. Jak na derby przystało, emocji nie zabrakło do samego końca spotkania.

Od pierwszych minut Sparta próbowała zagrozić bramce rywali. W 4’ po dośrodkowaniu Bartkowiaka groźnie głową uderzał Piotrowski lecz wysoko nad bramką. Chwilę później strzałem z dystansu Rapiora próbował zaskoczyć Łakomy. W 10 minucie prostopadłe podanie mija wszystkich rawickich obrońców a wbiegający w pole karne Rejek wychodzi na czystą sytuację. Do piłki wystartował również bramkarz Rawi, lecz szybszy okazał się Rejek, który zdołał oddać strzał po którym piłka zatrzepotała miedzy zawodnikami i w asyście Rejka spokojnie zmierzała do pustej bramki. Tym sposobem wychowanek Rawi otworzył wynik spotkania na 1:0. W 14 i 18’ znów bramce gości zagroził Rejek ale raz uderzył za słabo a za drugim razem w ostatniej chwili uprzedził go obronca. Rawiczanie odpowiedzieli strzałem głową Kołeczki po stałym fragmencie gry. Przewaga Sparty w tym okresie gry nie podlegała dyskusji. Nasz zespół udokumentował to w 25’. Podanie na czyste pole otrzymał Bartkowiak, jednak zaczekał na kolegów, wycofał piłkę do nadbiegającego Kowalskiego który ładnie dośrodkował na 5 metr wprost na głowę Rejka. Temu nie pozostało nic więcej jak zdobyć swoją drugą bramkę w tym spotkaniu a 4 w barwach Sparty.

Minutę później strate piłki po naszej lewej stronie świetnie wykorzystała Rawia. Płaskiego dośrodkowania w pole karne nie zdołali przeciąć nasi defensorzy i Dorian Nawrot nie miał problemu aby wpakować piłkę do pustej bramki. W 29’znów Nawrot tym razem strzałem z dystansu lecz obok bramki Szymczaka. Spartanie odpowiedzieli w 33’, Żywicki dośrodkował wzdłuż bramki akcje zamknął Piotrowski ale jego strzał nie znalazł drogi do bramki. Co nie udało się w 33 udało się w 34’. Świetne prostopadłe podanie Żywickiego w „uliczkę” do wbiegającego Bartkowiaka, który wjechał w pole karne i podciął piłkę nad wychodzącym Rapiorem.

Pierwsza część spotkania zdecydowanie pod dyktando Sparty. Choć trzeba przyznać, że Rawia nie prezentowała się tak słabo jak w minionej rundzie na własnym boisku i było widać że to inny zespół.

Druga połowa rozpoczęła się od ostrzeżenia ze strony gości. Podanie z lewej strony do niepilnowanego w polu karnym Nawrota mogło się zakończyć utratą bramki lecz napastnik z Rawicza uderzył minimalnie obok lewego słupka. Niestety..co się odwlecze to nie uciecze. 55’ Goście wykonywali stały fragment gry, który ostatecznie zakończył się strzałem po ziemi.. we własnego zawodnika a konkretnie w Kołeczke. Ten przy niefrasobliwości naszej obrony przejejął piłkę, pociągnął do lini i zagrał do nie krytego Masełkowskiego, który zdobywa drugą bramkę dla Rawi. W tym momencie zespół Krzysztofa Izydorczaka złapał kontakt.

W 66’ przepiękną bramkę na 4:2 zdobwa Łakomy Piotr. Silny strzał z 28 metrów w prawe okienko śmiało można określić mianem „stadiony świata”. Goście jednak nie poddawali się i 3 minuty później strzał Masełkowskiego z 18 metrów z trudem broni Szymczak. W 73’ Rawia wykonywała rzut wolny z naszej lewej. Po raz kolejny błędy w defensywie a swoją drugą bramkę w tym meczu zdobywa Nawrot  i po raz kolejny było nerwowo. 3 minuty później do wyrównania mógł doprowadzić Stochaj, który ładnie uderzył z rzytu wolnego z czego jest wszystkim dobrze znany. Na nasze szczęscie piłka minęła spojenie bramki Szymczaka o pół metra. Na 5 minut przed końcem spotkania Rawię mógł dobić Rejek ale ostatecznie wybrał chyba nie najlepszą decyzję i uderzył z ostrego kąta w boczną siatkę zamiast zagrać do w biegających kolegów z drużyny. Zawodnicy z Rawicza nie zdołali już jednak stworzyć sobie sytuacji i Sparta po raz drugi pokonała w derbach Rawię, tym razem 4:3.